Skip to content

Obitelj.HR

Portal za cijelu obitelj

  • Početna
  • Obitelj & Veze
    • Obiteljski život
    • Veze
    • Djeca & mladi
    • Treća životna dob
  • Zdravlje
    • Prehrana
    • Alternativa
    • Život sa različitostima
    • Rekreacija
  • Ljubimci
  • Moj dom
    • Uređenje
    • Vrt
    • Praktični savjeti
  • Kuharica
    • Predjela
    • Glavna jela
    • Deserti
    • Događanja
      • Glazba
      • Filmovi & Predstave
  • Sport
  • Darivanja
  • Vijesti
    • Hrvatska
  • Home
  • Događanja
  • Zasladite se veganskim palačinkama i upoznajte pse koji traže dom

Zasladite se veganskim palačinkama i upoznajte pse koji traže dom

Posted on 6. listopada 20226. listopada 2022 By Obitelj.hr Nema komentara na Zasladite se veganskim palačinkama i upoznajte pse koji traže dom
Događanja

Vege piknik za Dan životinja !

– 8. 10. 2022., park Bundek, 10 – 16 h: Vege piknik, dječji kutak, predstavljanje udruga !

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana zaštite životinja, u organizaciji Grada Zagreba u subotu 8. 10. 2022., od 10 do 16 sati na jezeru Bundek, posjetitelji mogu očekivati zanimljiva veganska jela i proizvode iz šarolike ponude Vege piknika kako bi siti razgledavali informativne štandove raznih udruga za zaštitu životinja i mazili njihove četveronožne štićenike koji traže dom. Najmlađe će posebno razveseliti veganske palačinke, kao i dječji kutak pun veselih štenaca, koje će dovesti Sklonište za nezbrinute životinje Dumovec.

Kako bi posjetitelje u potrazi za edukacijom vezanom za zaštitu kućnih, divljih i domaćih životinja upoznali i s prednostima veganske prehrane za životinje, deset izlagača Vege piknika nudit će topla variva, juhe s jesenskim plodovima, bučnice, burgere, ćevapčiće, falafel i razne deserte kao što su voćni ražnjići i savijače.

Sve će se moći smazati na licu mjesta na stolovima pod suncobranima, u dobroj atmosferi. Uz besplatne brošure, kuharice i letke, posjetitelji će moći kupiti za doma uvijek primamljive veganske ćevapčiće, kobasice, sireve i druge okusne zamjene za meso, mlijeko i jaja.

„Međunarodni dan zaštite životinja idealna je prilika za informiranje o veganskoj prehrani kojom u samo godinu dana možemo spasiti živote čak 80 životinja. Životinjama se može pomoći i biranjem obuće i odjeće od neživotinjskih materijala, veganske kozmetike koja nije testirana na životinjama, izbjegavanjem zooloških vrtova i cirkusa te udomljavanjem napuštenih psa i mačaka umjesto kupnje životinja”, naglašavaju iz udruge Prijatelji životinja.

Nakon predaha i okrijepe na Vege pikniku, posjetitelji će moći nastaviti s druženjem sa svojim četveronošcima, koji su i više nego dobrodošli na događaj posvećen zaštiti životinja. Svi koji vole životinje moći će potpisati peticiju za zabranu držanja pasa na lancu i peticiju da napuštanje životinja bude kazneno djelo. Udruge za zaštitu životinja i sklonište Dumovec ukazivat će na sve načine kojima se može pomoći životinjama koje traže dom, među kojima su privremeno čuvanje, šetnje, oglašavanje i druge vrste volontiranja.  

Na jednom od brojnih štandova na kojima će se predstaviti udruge koje skrbe o životinjama i promoviraju udomljavanje i njihovu zaštitu predstavit će se i Mreža za zaštitu životinja. Ona objedinjava više od 50 hrvatskih udruga koje se zajedničkim projektima bore kako bi skrbnike pasa i mačaka potaknule na mikročipiranje, iznimno važnu i nužnu kastraciju te odgovornu i pravilnu skrb. Prijatelji životinja i Mreža za zaštitu životinja potiču gradove i općine na provedbu Zakona o zaštiti životinja i ispunjenje njihovih obaveza.

Više informacija o obilježavanju Međunarodnog dana zaštite životinja i Vege pikniku može se pronaći na www.prijatelji-zivotinja.hr gdje se nalazi i popis dobrih djela za životinje.  

Izlagači Vege piknika su: Falafel, etc., Vegefino, Oaza Joyful Kitchen, Barcode Mitra, Sve najbolje (Vege fino za sve), Piterija Zvrk, P.G. Arka naša, OPG Hajek, Zeleni plac, Iris & Branimir delicije

Sponzor: HDS ZAMP

Press/Prijatelji Životinja

Navigacija objava

❮ Previous Post: Dalibor Prochazka predstavlja singl “Da si izdrž`o do jutra ” s Porinom nagrađenog “Memento Mori”
Next Post: Mariu Tomasu ni ove godine nije uspjelo ući u Top 21 natjecatelja ❯

You may also like

Događanja
Vegani darivali krv i nisu ostali gladni
30. siječnja 2024
Događanja
Lewis Hamilton potpisao ugovor s Ferrarijem – Nova era u crvenom svijetu Formule 1
3. veljače 2024
Događanja
Tijekom Veganuaryja isprobajte biljno meso
23. siječnja 2024
Događanja
Legendarni Zdravko Čolić priprema glazbeni spektakl u Osijeku
29. rujna 2023

Odgovori Otkaži odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa * (obavezno)

Prijava

Kalendar

travanj 2026
P U S Č P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
« ožu    
Prijava

INFO

O nama
Oglašavanje
Impressum
Kontakt

  • O nama
  • Oglašavanje
  • Impressum
  • Igre darivanja
  • Kontakt

Copyright © 2026 Obitelj.HR.

Theme: Oceanly News by ScriptsTown