Južna Koreja / Hrvatska, 2025. – Hrvatska sutkinja i dugogodišnja međunarodna suradnica umjetničkih institucija Andrea Stanić ostvarila je izvanredan uspjeh na 11. Međunarodnom umjetničkom festivalu (GIAF) u Južnoj Koreji, osvojivši čak tri prestižne međunarodne nagrade:
-Prva nagrada za postignuće godine 2025. (Haegeumnang Theme Museum)
-Nagrada za postignuće kao žiri/sudac iz Hrvatske (Tematski i Yukjung muzej)
-Nagrada za postignuće kao sudac/član žirija (Korejska udruga privatnih muzeja)
Posebno je značajno i to da je priznanja žiria ovlašteno od ICAF-a – Međunarodne federacije kulture i umjetnosti.
Festival je okupio 395 umjetnika iz 60 zemalja, a radovi su bili izloženi na četiri muzejske lokacije diljem Južne Koreje.
„Ponosna sam na ove nagrade i na ukazano povjerenje. Biti međunarodna sutkinja velika je čast i odgovornost, a drago mi je što mogu promicati kulturnu razmjenu i profesionalni angažman,“ izjavila je Stanić.

Ovogodišnji tim umjetnika koji je predstavljala bio je međunarodnog karaktera, uključivao umjetnike iz Hrvatske, Bugarske, Cipra, Grčke, Indije, Bangladeša, Meksika i Filipina, te je iznimno ponosna na tim umjetnika kojeg je predstavljala iz kojeg su također neki nagrađeni od strane žira i direkcije muzeja.
Foto / Privatan album







