Izvedbe u Zagrebu:
„Vla Vla Vlajland cabaret“ – 2. studenog u Sceni Vidra
Premijera „Čudo“ – 5. studenog u Sceni Vidra
„Čudo“ – 14. studenog na XI. Bobijevim danima smijeha, Histrion
„Tvorničke postavke“ – 16. studenog u Sceni Vidra
„Čudo“ – 26. studenog u Sceni Vidra
„Tvorničke postavke“ – 3. prosinca u Sceni Vidra
Izvedbe na gostovanjima:
„Čudo“ – 4. studenog, Karlovac
„Vla Vla Vlajland cabaret“ – 11. studenog, Malinska (Hotel Malin)
„Tvorničke postavke“ – 13. studenog, Split
„Tvorničke postavke“ – 14. studenog, Hvar
„Čudo“ – 18. studenog, Malinska (Hotel Malin)
„Tvorničke postavke“ – 19. studenog, Novalja, Pag
„Čudo“ – 21. studenog, Ivanić Grad
„Tvorničke postavke“ – 25. studenog, Vodice
„Čudo“ – 15. prosinca, Mostar
„Čudo“ – 16. prosinca, Dubrovnik
„Čudo“ – 18. prosinca, Solin
Ulaznice za izvedbe u Zagrebu su dostupne na stranicama: https://www.scenavidra.hr/raspored-nadolazecih-predstava/ i https://histrion.hr/i/331/raspored/ te na blagajnama Scene Vidra (Draškovićeva 80) i GD Histrion (Ilica 90). Za grupe je moguće ostvarivanje popusta.
O predstavama :
VLA VLA VLAJLAND CABARET
“Nakon Cabareta Splićamke, Cabareta „Preko veze“, SF Cabareta Split in Space, ovo je moj četvrti cabaret, zapravo kolažna forma u kojoj žanrovski kombiniram storytelling, stand up, burlesque i mnoge tipično cabaretske postupke kao što su liberalnost, fragmentarnost, apartnost, satiričnost, provokativnost u izboru tema itd. Ono što me zapravo zanimalo u svim tim cabaretima jest dovesti ženske persone u njihovim životnim sunovratima do ruba, do živčanog sloma, do dna, do radikalizirane današnjice koja u njima istiskuje ljudskost i testira izdržljivost, ali i daje svijetu priliku za suštinske i sudbinske spoznaje. Volim i u sebi i u mojim herojkama i heroinama nalaziti snagu i inspiraciju za napraviti korak dalje, za izroniti iz oceana mračnog nesporazuma, još mračnijeg nerazumijevanja i najmračnijeg neznanja. Jer svi smo danas u ovim apokaliptično apatičnim vremenima na nekom radikalnom raskršću i moramo jedni druge podsjećati da nam je cilj i smisao boriti se za sljedeći dah što čišćeg zraka i sljedeći korak što moralnijeg života. U Vla Vla Vlajland cabaretu jedna arhe/stereo tipična Vlajna hajdučki se hrva protiv nekoliko predrasuda uzidanih u nju pogrešnim odgojem, patrijarhalnom (ne)kulturom, nacionalističkom pristupu povijesti i sličnim nastrano nasilnim tradicionalnim i novokomponiranim naivnostima. U tom ratu protiv same sebe i svijeta čije sablje sijeku sve što strši, moja se Vlajna zdravim razumom i ljubavlju uzdiže iz mentalitetskog kamenjara i uspijeva postići emancipaciju.
I Ecija, moja višedesetljetna muza, i ja podrijetlom smo Vlaji iz Dalmatinske zagore pa smo ovaj kolerično melodramatični dramsko kabaretski mono maraton otrčali kozjim stazama vlaškog dijalekta. Golim smo jezicima krčili drače, nabadali smo tabane na grube augmentative, proklizavali smo niz strme litice jezičnog krajobraza koji je krški okrutan, ali i pitoreskno očaravajuć. Kakav je, da je, naš je. Nadam se da ni vlaški mentalitet, niti vlaški jezik nismo zlouporabili, već da smo ga utkali u psihoterapijsku seansu koja i nama i našem napaćenom narodu daje priliku za iscjeljujući smijeh.
Nek nam koplja dobrih namjera pogode alku vašeg srca usridu!
Hvala vam, draga publiko, što u ovim vremenima socijalne distance svojim dolaskom na našu predstavu podržavate jedno nezavisno kazalište, ali i Kazalište kao takvo.”
Ivan Leo Lemo

pisac i redatelj: Ivan Leo Lemo
igra:
Vlajna – Ecija Ojdanić
koreograf: Leo Mujić
skladatelj: Zvonimir Dusper Dus
scenograf: Kristijan Popović
kostimografkinja: Martina Ptičar
violinist: Bruno Urlić
fotografkinja za plakat i programsku: Jelena Balić
fotografkinja fotografija iz predstave: Vladimira Spindler
grafički oblikovatelj: Damjan Uzelac
TVORNIČKE POSTAVKE
Dr. Krešimir Brlek (Amar Bukvić), ugledni zagrebački otorinolaringolog s političkim ambicijama, i njegova supruga Dagmar (Ana Begić Tahiri), sveučilišna profesorica antropologije, mirno su živjeli zaokupljeni znanstvenim radom i dosljedni dubokom uvjerenju kako je seks precijenjen. A onda se u stan iznad njihova uselio dalmatinski estradno-ljubavni par umjetničkih imena Angelo Biondi (Ivan Čuić) i Deziderata De (Iva Jerković) koji će im u život unijeti, najblaže rečeno, dašak neočekivane svježine.
Mogu li se ova dva para, nakon što su ispremiješali partnere, krevete, karijere, ambicije i navike, resetirati na tvorničke postavke?
-Ivica Ivanišević i Marina Vujčić

Autori teksta: Ivica Ivanišević i Marina Vujčić
Redateljica: Ksenija Marinković
Igraju:
ANA BEGIĆ TAHIRI
AMAR BUKVIĆ
IVA JERKOVIĆ
IVAN ČUIĆ
Producentica: Ecija Ojdanić
Asistentica režije: Kristina Grubiša
Autorica glazbe: Erna Rudnički
Suradnica za pokret: Una Štalcar-Furač
Oblikovatelj svjetla: Martin Šatović
Kostimografkinja: Ana Begić Tahiri
Scenograf: Matej Kniewald
Oblikovatelj i snimatelj tona: Sandro Petrić
Izvršna produkcija: Antonio Grozdanoski i Katarina Krešić
Organizacija gostovanja i prodaja: Ante Ševo
Nasnimljeni glas: Hrvoje Krešić
Odnosi s javnošću: Hrvoje Ratkić
Dizajn vizualnog identiteta: Damjan Uzelac
Fotografkinja: Matea Smolčić Senčar
Tehnička podrška:
Davor Popović
Kristijan Popović
Tomislav Sabljar
Miroslav Perica
ČUDO
Za ova čudna vremena potrebno je Čudo!
Nova predstava kazališta Moruzgva “Čudo” autora i redatelja Ivana Lea Leme, nastavak je dviju prethodnih uspješnica, Cabareta “Preko veze” i Vla Vla Vlajland cabareta. Naime, lik Vlajne, čistačice i zdravorazumske heroine, kroz te predstave živi svoj scenski život u tri epizode. Svaka je predstava fabularno autonomna, a sve skupa prate svojevrsnu evoluciju tog publici vrlo bliskog lika. U ovom trećem nastavku, ta “žena iz naroda” postaje predsjednica Republike Hrvatske na izborima 2025. godine. Kostimografkinja je Mirjana Zagorec, scenograf je Kristijan Popović, a uz Eciju Ojdanić u Čudu nastupa i Matija Šakoronja. Žanrovski je predstava komedija, prošarana je songovima Zvonimira Duspera Dusa, a sudeći po reakcijama publike i kritike na prva dva nastavka ovog kazališnog serijala, ne sumnjamo da će i Čudo imati svoj čudesni život koji će publiku nasmijati, inspirirati i otvoriti joj neka zanimljiva pitanja i spoznaje. Kako u politici sačuvati moralne vrijednosti? Kako biti vođa, a ostati u službi onih koje vodiš? Može li se neokaljan proći kroz taj labirint interesa, antagonizama i podmetanja, a sve to u svakim danom sve težim globalnim društveno političkim okolnostima? Je li jedino čime se svjetski vladari trebaju trenutno baviti, zapravo, očuvanje života na planetu Zemlji i poticanje održivog razvoja u ekološki nikad alarmantnijem trenutku? Odgovore na ta, a i mnoga druga srodna pitanja, publika će kroz niz duhovitih situacija pronaći u novoj produkciji kazališta Moruzgva.
Ivan Leo Lemo

Autor teksta i redatelj: Ivan Leo Lemo
Uloge:
Ecija Ojdanić
Matija Šakoronja
Scenograf: Kristijan Popović
Kostimografkinja: Mirjana Zagorec
Skladatelj: Zvonimir Dusper Dus



