Subota , 24 veljača 2024
Savjet:
Dva zlata i hrvatski rekord za Miju Wild

Mlada hrvatska atletičarka Mia Wild potvrdila je odličnu formu na startu nove sezone.

Dobre vijesti dolaze iz Beograda gdje je održano Dvoransko juniorsko prvenstvo Balkana.

Naša je reprezentativka i članica osječkog Atletskog kluba Slavonija-Žito pobijedila na 60 metara s novim hrvatskim državnim rekordom 7,35 sekundi. Druga je bila predstavnica Slovenije Lucija Potnik (7,40), a treća Zagrepčanka Vita Penezić (7,46). Mia je prethodno slavila i na 60 metara prepone uz rezultat 8,21 ispred Slovenke Lane Andolšek (8,26).

Treba napomenuti kako su Mia Wild i Srpkinja Angelina Topić, jedini atletičari u muškoj i ženskoj konkurenciji koji osvojili dvostruko zlato te time postali dvostruki prvaci Balkana.

Inače, predstavnici Hrvatske su osvojili osam medalja zauzeli drugo mjesto u ukupnom poretku, odmah iza reprezentacije domaćina Srbije.